Монографії

Гужва Ігор Юрійович
Гужва І.Ю. Україна в глобальній торгівлі: монографія. Київ: Зовнішня торгівля, 2015. 236 с.  

<Ознайомитись з повним текстом>

Доктор економічних наук, в.о. директора Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки. Закінчив Київський національний економічний університет (2005 рік), аспірантуру Української  академії зовнішньої торгівлі.

У 2010 році захисти дисертацію на тему «Міжнародне співробітництво України у сфері ядерної енергетики».
Проходив спеціалізовані тренінги з питань міжнародної торгівлі у профільних навчальних закладах Швейцарії, Австрії, Туреччини, Індії, Китаю. 2005–2014 рр. – працював у структурі департаменту співробітництва з СОТ Мінекономрозвитку України на посадах від провідного спеціаліста до заступника начальника управління. Брав участь у процесі приєднання України до СОТ; укладенні Угоди про вільну торгівлю з ЄАВТ, проведенні переговорів щодо укладення угод про вільну торгівлю з Сінгапуром, В’єтнамом, Канадою, Туреччиною, Сербією.
Забезпечував координацію роботи щодо розвитку торгово-економічної співпраці в Чорноморському регіоні, зокрема брав безпосередню участь в організації та проведенні зустрічей міністрів з економічних питань ОЧЕС та координації
діяльності робочих груп ОЧЕС.
Наукові інтереси: захист національних виробників на зовнішніх ринках; розвиток співробітництва в рамках Угоди СОТ про державні закупівлі; імплементація в Україні Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі; диверсифікація українського виробництва та входження до глобальних ланцюгів доданої вартості; реформування національного законодавства в частині регулювання ЗЕД; удосконалення практики підготовки фахівців з
міжнародної торгівлі та організації наукових досліджень.

Висвітлено новітні тенденції розвитку глобальної торгівлі та особливості виходу України на міжнародні ринки. Визначено технології активізації збалансованої й ефективної участі вітчизняної економіки у світовій торгівлі через механізм залучення до глобальних ланцюгів доданої вартості. Досліджено теоретичні аспекти раціоналізації регулятивної ролі держави у сфері зовнішньої торгівлі за умов посилення глобалізації  світового господарства. Сформовано концептуальні засади розвитку зовнішньоторговельної політики України, які забезпечать повноцінну реалізацію запропонованої у монографії моделі інтеграції національного господарства в масштабах міжнародного економічного простору. Розглянуто регіональний аспект розвитку торговельно-економічної співпраці України в рамках ОЧЕС.

Іванов Євген Іванович
Іванов Є.І. Диверсифікація зовнішньої торгівлі та економічне зростання: монографія. Київ: Видавничий дім «Кондор», 2021. 280 с.

<Ознайомитись з повним текстом>

Кандидат економічних наук, старший дослідник, начальник відділу аналізу і прогнозування міжнародної торгівлі Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки. Автор понад 40 публікацій у фахових виданнях на тему міжнародної торгівлі та зовнішньоторговельної політики України.

Проходив спеціалізовані тренінги з оволодіння теоретичними основами та практичними навичками роботи з прикладною моделлю загальної рівноваги “Global Trade Analysis Project”, зокрема у сфері аналізу економічних ефектів від створення регіональних інтеграційних угруповань. Брав участь у проектах з оцінювання впливу новітніх екологічних ініціатив на розвиток виробничо-експортного потенціалу України, визначення перспектив перегляду Україною умов членства в СОТ і положень угоди про поглиблену та всеосяжну ЗВТ з ЄС, розроблення концепцій індустріальних парків, оцінювання проектів регіонального розвитку.

Пріоритетні напрями досліджень: використання міжгалузевого балансу та прикладної моделі загальної рівноваги GTAP в аналізі міжнародної торгової політики; інтеграція України до глобальних ланцюгів доданої вартості; розвиток торговельно-економічних відносин України з країнами Європейського Союзу, Туреччиною, Китаєм; механізми підвищення ефективності зовнішнього сектора вітчизняної економіки.

У монографії розкрито особливості впливу диверсифікаційних зрушень у виробництві та зовнішній торгівлі на процеси економічного розвитку. Основну увагу приділено економічній політиці, спрямованій на активізацію зростання через  диверсифікацію та розвиток зовнішньо- економічних відносин.
Проаналізовано процеси диверсифікації товаропотоків на глобальному рівні і визначено місце в них України. На основі аналізу міжнародного досвіду запропоновано напрями та механізми удосконалення промислової і зовнішньоторговельної політики України з метою реалізації позитивних диверсифікаційних змін у вітчизняному виробництві, експорті та імпорті.
Монографія розрахована на науковців та управлінців у галузі світового господарства та міжнародних економічних відносин, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

Галасюк Віктор Валерійович
Галасюк В.В. Концептуальні засади трансформації економіки України:монографія. Київ: Національна академія управління, 2019. 188 с.

<Ознайомитись з повним текстом>

Монографія розкриває взаємозв’язок економічної політики, структури економіки та темпів економічного зростання. Особлива увага приділяється механізму його цілеспрямованого використання для прискорення економічного розвитку та поліпшення добробуту населення. На основі аналізу та систематизації кращого світового досвіду запропоновано концептуальні засади та прикладний інструментарій державного регулювання трансформації національної економіки. Наведені організаційно-практичні рекомендації щодо здійснення трансформації національної економіки з метою вдосконалення економічної спеціалізації, економічної динаміки України та покрашення якості
життя громадян.
Монографія розрахована на управлінців, політиків, дослідників, викладачів, аспірантів, студентів, а також усіх, кого цікавлять питання економіки.

Ганцяк Михайло Олегович

Ганцяк М. О., Вергелюк Ю. Ю. Варіативність «ефекту витіснення» на ринку державного боргу України. Gesellschaftsrechtliche transformationen von wirtschaftlichen systemen in den zeiten der neoindustrialisierung: сollective monograph / herausgegeben vom Pasichnyk Yu. Nuremberg, Germany, 2020. P.46-53

<Ознайомитись з повним текстом>

Доктор філософії (PhD) зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», в.о. начальника відділу фінансової політики Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки. Закінчив Університет державної фіскальної служби України (2017 рік), Вищий навчальний заклад «Університет  економіки та права «КРОК» (2017 рік), аспірантуру Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки. У 2023 році захистив дисертацію на тему «Залучення фінансових ресурсів на ринку державного боргу України».

Проходив міжнародне стажування PMD Industry (Poland) у 2021 році.

Наукові інтереси: управління державним боргом, забезпечення боргової стійкості держави, збалансування взаємодії ринку державного боргу з іншими сегментами фінансового простору, цифрова трансформація економіки.

Результати наукових досягнень впроваджені в практичну діяльність Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Відділу аудиту державних запозичень і боргу Рахункової палати України, Української асоціації інвестиційного бізнесу.

Є автором понад 30 наукових публікацій, серед яких: розділи монографій, статті у фахових виданнях, тези всеукраїнських та міжнародних конференцій.

У розділі досліджено особливості проявів «ефекту витіснення» на ринку державного боргу України. Проаналізовано індикатори, що підтверджують присутність інвестиційного витіснення в часовій динаміці. Зокрема, середній темп різних видів банківських кредитів та середній темп нарощення обсягів державної заборгованості. На фоні існуючих ставок за наданими кредитними послугами та ставок за державними запозиченнями підтверджено існування «ефекту витіснення» в Україні.

Ганцяк М. О., Вергелюк Ю. Ю. Взаємодія банківського та боргового сегментів в умовах повоєнної трансформації фінансового простору. Фінансовий простір України в умовах глобалізаційних і деглобалізаційних трансформацій: [монографія] / за науковою редакцією д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України С. В. Онишко. Ірпінь : Державний податковий університет.  2023. С. 525-549.

<Ознайомитись з повним текстом>

У розділі окреслено різноманітні аспекти забезпечення ефективної взаємодії державного боргового та банківського сегментів фінансового ринку, що дозволило розробити пропозиції для скерування обмежених фінансових потоків в оптимальні русла. Визначено ключові аспекти, що описують діяльність в зазначених секторах, включаючи аналіз основних показників діяльності, а також адаптаційні заходи державної політики, що спрямовані на забезпечення стабільності в зазначених сегментах. Ефективність взаємодії оцінено з позиції балансу інвестиційної активності банківських установ на ринку державних боргових цінних паперів та ймовірності виникнення «ефекту витіснення». Доведено існування цього ефекту, що має місце в процесі взаємодії банківського та державного боргового сегментів України. Зроблено висновок, що лише зважена та гнучка економічна політика, яка повинна фокусуватися на гармонізації боргової та монетарної складових та спрямовуватися на формування такої системи перерозподілу фінансових ресурсів в економіці, яка б забезпечила її зростання – єдина опція у процесі повоєнної трансформації фінансового простору України.